Farní sbor Českobratrské církve evangelické Sněžné 

 

kostel.jpg

 

Z historie: 

 

Od roku 1784 působil ve Sněžném, dříve Německém, maďarský kazatel Pavel Czent Mártony. Z počátku bez potvrzení, konal pobožnosti v selském statku, v létě ve stodole, v zimě ve světnici. Místo k stavbě modlitebny nabídl rolník Martin Veselý a Mártony uspořádal na staveništi zvláštní veřejnou bohoslužbu. Modlitebna byla postavena roku 1788 podle plánů novoměstského tesařského a zednického mistra F. Hromádky a J. Satorie. V roce 1827 byla vydlážděna kamennou dlažbou, lavice označeny jmény majitelů, kolem stolu Páně zhotovena mřížka a byly pozlaceny kalichy.

Roku 1861 vydal císař František Josef I. tzv. Protestantský patent, který již povoloval stavět u evangelických kostelů věže s hodinami a zvony. Sněženští toho využili jako jedni z prvních. K prodloužené modlitebně byla přistavěna věž s hodinami a na ní zavěšeny zvony s nápisy Víra, Naděje, Láska.

 

Současnost: 

 

Současná podoba interiéru vznikla v průběhu devadesátých let 20. století při rozsáhlé rekonstrukci. Autorem návrhu je ostravský výtvarník Daniel Balabán. V roce 2001 byl vyměněn hodinový stroj na věži. V roce 2005 byl proveden nátěr střechy.

 

Bohoslužby: Neděle v 9.30 hodin

kazatelská stanice Křižánky - každou neděli v 8.15 hodin

 

Biblická hodina: pondělí 19:00 (vždy po druhé a čtvrté neděli v měsíci) 

Náboženství: pondělí 14:00 ve škole

Konfirmační příprava: pondělí 17:45 (vždy po druhé a čtvrté neděli v měsíci)

Setkání mládeže: pátek 18:00, 1x za tři týdny 

 

Srdečně všechny zveme

 

Kontakt na faráře: Miki Erdinger, tel.: 606 930 630